Platnost od: 01.05.2016

Datum narození v kmeni, příloha k nemoci - formát 2016

V zaslané aktualziaci je nyní zobrazeno datum narození u mateřských v kmeni. Toto datum je také zohledněno při vytváření ELDP.
Dále je změna ve formuláři Příloha k nemoci. Jak v tištěném tak elektronickém zasílání na ČSSZ. Kdo zasílá elektronicky , bude mu nainstalována aktualizace zasílacího modulu až po e-mailovém požadavku. Změna je v novém poli zahraniční zaměstanec na první straně, dále na 2.straně zrušen DVZ a přidáno pole pro datum narození předchozího dítěte do 4.let věku. V elektronickém zasílání dále přibylo pole e-mail, které slouží ke změně zasílání rozhodnutí o výsledku e-podání.

Změna slevy na děti pro období 5/2016 . Slevy jsou navýšeny z 200 Kč na 300 Kč pro druhé dítě a z 300 Kč na 600 Kč pro třetí a další děti.

Termín nového formátu e-podání PVPOJ2016 byl odložen podle posledních informací na konec května !!! Původní informace o nasazení nové služby byla na polovinu dubna 2016 ale koncem dubna byla tato informace změněna. Zřejmě nestíhají nasadit nové zpracování formuláře do ostrého provozu. Tento postup zavádění v tomto případě jen změn do provozu je naprosto ve státní správě normální. Z toho vyplývá, že bude celkem zajímavé nasazení projektu elektronické evidence tržeb EET do ostrého provozu, když ještě není zveřejněna přesná technická specifikace pro softwarové vývojáře. Až bude ČSSZ přijímat formát PVPOJ2016 budete o tom informováni aktualizací.